0
MOD_VIRTUEMART_CART
 x 
MOD_VIRTUEMART_CART_EMPTY

Іван Марчук: «З вікна я дивився, як закипає Дніпро і вітер ламає дерева, немов сірники»

16. 07. 21
Перегляди: 665

У столичній галереї «Мистецька збiрка» відкрилася виставка нових робіт видатного українського художника Подив, шок, захоплення ...Цілу гаму відчуттів викликає новий цикл картин «Погляд у безмежність», який представив днями Іван Марчук. Його справедливо називають художником-містиком, патріархом українського авангарду. Але часом здається, що це ... прибулець-інопланетянин, «закодував» в своїх роботах бачення інших світів.

- Іван Степанович, ви навмисно не давали назв новим картинам?

- Так. Вони нерозривно пов'язані між собою, і не хотілося, щоб глядачі відволікалися, читаючи назви, - відповідає Іван Марчук.

- Нехай у кожного виникають свої образи, асоціації.

- Багато людей зізнаються, що їм допомагали зняти похмурий настрій ваші роботи, від яких виходить найсильніша світла енергетика. А ви самі як з депресією справляєтеся?

- Тільки роботою і рятуюся. В Україні оптимізму ні у кого не позичиш: напруга страшне, все воюють один з одним. Здається, спалахне іскра - і станеться вибух ... Так що на душі нестерпно важко. Але я переборюю тугу - всупереч усьому, що бачу, чую, читаю. І беруся за картину. Як писав Шевченко: «I день iде, i Нiч iде. I, голову Схопи в руки ... » Буває, я охоплюю руками голову і прокручую подумки образи, кольори, форми, фантастичні світи. Міцно їх тримаю - щоб не розбіглися. (Посміхається.) Над новим циклом я працював чотири роки, створював його в Києві. А пейзажі завжди пишу в Каневі.

- Адже там цього літа ураган розбушувався?

- Я з вікна дивився, як закипає Дніпро і вітер ламає дерева, немов сірники. Тополя виривало з корінням! А на ранок після бурелому - тиша, сонце. Зовсім інший пейзаж. Схожий на той, який я писав ще в Нью-Йорку, коли створювався цикл «Нові експресії» ... Варто додати, що на презентації виставки (вона буде експонуватися до 3 жовтня в галереї «Мистецька збiрка» по вулиці Терещенківській, 13) глядачі побачили і три дивовижних жіночих наряду, розписаних вручну. Київському дизайнеру Тетяні Долубековой вдалося перенести на тканину фрагменти картин Івана Марчука. Художник був приголомшений. А здивувати Івана Степановича вкрай важко ...